Witam

Witam na moim blogu poświęconym, ogólnie mówiąc, światu. Wszystkie artykuły które tu znajdziecie mają za zadanie przybliżyć wam jakąś jego część.

Mam nadzieje, że zgromadzone tu artykuły przydadzą się wam i odnajdziecie w nich potrzebne informacje.

Dziękuje i zapraszam do lektury!

 

 

Energia

Ekologiczne rozwiązania w zakresie pozyskiwania energii oferują coraz atrakcyjniejsze ceny

 a

xenon

 

Xenony

Artykuł przedstawia nowe rozwiązanie w motoryzacji jakim są lampy xenonowe.

 a

 

Nowoczesny webdesign

Poznaj najnowsze trendy w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych.

a

Standard nowych mieszkań

Osoby poszukujące mieszkania na rynku pierwotnym mają wobec firm deweloperskich dość wysokie wymagania. Potencjalni kupcy pragną znaleźć taki lokal, do którego po zakupie będą mogli w zasadzie z dnia na dzień się przeprowadzić. W cenie jest jednak nie tylko ostateczne wykończenie mieszkania, ale również wykorzystanie solidnych materiałów budowlanych czy montaż trwałych instalacji. Kupując mieszkanie (bez względu na to czy mamy do czynienia z rynkiem pierwotnym, czy może decydujemy się na zakup lokalu z rynku wtórnego) powinniśmy wiedzieć, na jakie elementy w kontekście standardu nieruchomości trzeba zwrócić uwagę. Które elementy są zatem istotne? Jak firmy deweloperskie przyciągają uwagę potencjalnych klientów? Warto znać odpowiedzi na te pytania przed zakupem nieruchomości. Mogą one nie tylko rozwiać nasze ewentualne wątpliwości, ale również pomóc w optymalnym wyborze nowego mieszkania o satysfakcjonującym nas standardzie.

Drzwi i okna

W przypadku mieszkań w stanie surowym z pewnością możemy liczyć na obecność drzwi wejściowych (zewnętrznych). Coraz częściej są to drzwi solidne, a także antywłamaniowe, dlatego po przeprowadzce nie musimy ich (np. w trosce o bezpieczeństwo) wymieniać. Okna montowane w mieszkaniach deweloperskich z reguły są plastikowe. Czasami inwestor decyduje się na opcję drewnianą. Jeśli chodzi z kolei o drzwi wewnętrzne, nie zawsze możemy liczyć na takie udogodnienie. Z pewnością znajdziemy je w mieszkaniach wykończonych pod klucz. W przypadku stanu surowego zazwyczaj o drzwi wewnętrzne musimy zatroszczyć się sami. 

Wykończenie mieszkania

Mieszkania deweloperskie możemy podzielić na – wspomniane już zresztą wyżej – dwa rodzaje. Deweloper może zaoferować lokale pod klucz, do których możemy wprowadzić się w zasadzie chwilę po zakupie. W takich mieszkaniach znajdziemy często dokładnie wykończone wnętrza (pomalowane ściany, wyłożone podłogi), które po części są również umeblowane (zabudowane kuchnie, armatura zamontowana w łazience). Drugą opcją są mieszkania w stanie surowym, które trzeba samemu wykończyć. Plusem takiego rozwiązania z pewnością jest niższa cena, jednak z drugiej strony kolejne koszty ponosimy podczas remontu (zatrudnienie ekipy, zakup materiałów wykończeniowych). 

Montaż instalacji

Mieszkania deweloperskie oddawane do użytku – na przykład od http://www.wechta.pl/ - z reguły posiadają wszystkie niezbędne do zamieszkania instalacje. Bez względu na to, z jakim rodzajem wykończenia mamy do czynienia, w lokalu z pewnością nie zabraknie:

  • instalacji centralnego ogrzewania,
  • instalacji wodno-kanalizacyjnej,
  • elektrycznej,
  • wentylacyjnej. 

Budynek mieszkalny 

Bardzo istotna jest nie tylko kwestia samego mieszkania, ale również cały blok mieszkalny. Innowacyjne firmy deweloperskie starają się stworzyć takie budynki, które będą charakteryzowały się przede wszystkim energooszczędnością i ekologicznością. Na stronach inwestycji bardzo często można znaleźć informacje na temat zastosowanych rozwiązań oraz wykorzystywanych materiałów. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto sprawdzić wszystkie wytyczne związane z danym projektem budowlanym.