Witam

Witam na moim blogu poświęconym, ogólnie mówiąc, światu. Wszystkie artykuły które tu znajdziecie mają za zadanie przybliżyć wam jakąś jego część.

Mam nadzieje, że zgromadzone tu artykuły przydadzą się wam i odnajdziecie w nich potrzebne informacje.

Dziękuje i zapraszam do lektury!

 

 

Energia

Ekologiczne rozwiązania w zakresie pozyskiwania energii oferują coraz atrakcyjniejsze ceny

 a

xenon

 

Xenony

Artykuł przedstawia nowe rozwiązanie w motoryzacji jakim są lampy xenonowe.

 a

 

Nowoczesny webdesign

Poznaj najnowsze trendy w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych.

a

Transportery lotnicze ? podróż z kotem

Transportery lotnicze Oto ZooKażda podróż jest dzisiaj problematyczna przynajmniej pod kilkoma względami. Pakowanie, zakupy i załatwianie transportu potrafią zniechęcić do wyjazdu jeszcze zanim ten właściwie się rozpocznie. Wydaje się jednak, że dopiero podróż z kotem jest dla nas prawdziwym wyzwaniem. Koty są dość niepokornymi zwierzętami, dlatego podróż z nimi może okazać się dość problematyczna. Szczególnie wtedy, gdy odległość między miejscem naszego zamieszkania, a miejscem do którego chcemy dotrzeć jest naprawdę duża. Jakby jednak nie było należy zastanowić się przed każdą podróżą jak sprawić, by rzeczywiście taka rewolucja w życiu zwierzaka (nie tylko kota, ponieważ inne zwierzęta także przeżywają tego typu wyjazdy) była dla niego jak najmniej dotkliwa. Okazuje się, że sprawy techniczne związane z przewożeniem kota wcale nie są także tak łatwe, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Jak zatem zaplanować wyjazd z kocim pupilem? Działanie krok po kroku rzeczywiście może nieco ułatwić sprawę.

Parametry transporterów dla kotów

Warto przede wszystkim sprawdzić, jakie wymagania należy spełnić, by przewieźć kota z jednego miejsca do drugiego. Niekiedy okazuje się bowiem, że w niektórych krajach wymagane są różnego rodzaju zaświadczenia zdrowotne, które należy zacząć uzyskiwać nawet na kilka miesięcy przed wyjazdem. Wiele osób tego nie sprawdza i w efekcie końcowym staje się to ogromnym problemem. Podróż w takich wypadkach zostaje odwołana lub co gorsza pupil trafia w ręce naszych krewnych lub do tak zwanego hotelu dla zwierząt. Takie rozwiązanie bywa nierzadko stresujące dla kota, który musi zmienić otoczenie i przystosować się do nowych warunków. Jeśli chodzi o przejazdy krajowe ? na przykład pociągiem czy samochodem ? sprawa nie jest skomplikowana. W przypadku auta należy bowiem zadbać o to, by kot miał dla siebie dostateczną ilość miejsca, a także jedzenie, picie i możliwość dotarcia do kuwety. Jeśli chodzi o przejazdy publiczne, zazwyczaj należy kupić dla pupila bilet i zadbać o to, by nie stanowił on problemu dla innych podróżujących. W tym przypadku doskonale sprawdzają się transportery. Te ostatnie są również niezbędne wtedy, gdy lecimy samolotem. Wtedy mowa o tak zwanych transporterach lotniczych. Te muszą mieć specjalny atest oraz spełniać wymagania opisane w wytycznych, którymi kieruje się większość linii lotniczych. Tylko wtedy kota będzie można bezpiecznie przewieźć z miejsca na miejsce.

Kupowanie transportera

Podczas kupowania transportera należy więc zadbać przede wszystkim o to, by posiadał wspomniany już wcześniej atest. Jest to niezbędne, ponieważ linie lotnicze tylko w ten sposób zgodzą się na przewóz zwierzęcia. Warto również pamiętać o sprawdzeniu, jakie badania należy przeprowadzić, by dany kraj w ogóle na wjazd zwierzęcia do kraju się zgodził. Gdzie jednak kupić transportery lotnicze dla kota, które mają wspomniane atesty? Odwiedzając witrynę http://www.otozoo.pl/pl/sklep/kategoria/transportery,1338,1394,1.html można znaleźć przykłady takich produktów. Warto bowiem pamiętać, że w dzisiejszych czasach dobre produkty można kupić nie tylko w zwykłych sklepach zoologicznych, ale także w internecie. Mowa przy tym nie tylko o transporterach lotniczych, ale także o różnorodnych przysmakach dla zwierzaków czy modnych ostatni legowiskach. Warto sprawdzać takie opcje także ze względów ekonomicznych. Nierzadko w sieci wymienione produkty są o wiele tańsze, niż w rzeczywistości (zachowując jednocześnie taką samą solidność wykonania).