Witam

Witam na moim blogu poświęconym, ogólnie mówiąc, światu. Wszystkie artykuły które tu znajdziecie mają za zadanie przybliżyć wam jakąś jego część.

Mam nadzieje, że zgromadzone tu artykuły przydadzą się wam i odnajdziecie w nich potrzebne informacje.

Dziękuje i zapraszam do lektury!

 

 

Energia

Ekologiczne rozwiązania w zakresie pozyskiwania energii oferują coraz atrakcyjniejsze ceny

 a

xenon

 

Xenony

Artykuł przedstawia nowe rozwiązanie w motoryzacji jakim są lampy xenonowe.

 a

 

Nowoczesny webdesign

Poznaj najnowsze trendy w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych.

a

Jak wybierać lokale komercyjne i biurowe?

witrynaWybierając lokale biurowe niezbędne jest precyzyjne selekcjonowanie ofert i zwracanie uwagi na czynniki, które nie zawsze muszą być adekwatne do wybierania prywatnych mieszkań. Ze względu na to, że właściwy wybór może zdecydowanie zwiększyć nasze szanse na dotarcie do klientów, siedziba naszej firmy powinna być w pełni funkcjonalna i dokładnie odpowiadać specyfiki działalności naszego przedsięwzięcia. Pierwszym elementem, który brany jest pod uwagę jest oczywiście lokalizacja, która w przypadku działalności komercyjnej ma zdecydowanie większe znaczenie, niż w przypadku prywatnych mieszkań. Jeżeli naszymi klientami są zwykle przypadkowe osoby, lokalizacja musi być na tyle atrakcyjna, żeby przyciągać uwagę przechodniów. Z kolei, kiedy zależy nam na budowaniu odpowiedniego wizerunku własnego przedsiębiorstwa, najlepszym rozwiązaniem byłoby zaopatrzenie się w lokale oferowane przez największe i najważniejsze biurowce, stojące w centrum miast czy też w dzielnicach uznawanych za szczególnie przyjazne biznesmenom.

Wybór dzielnicy oddalonej od ścisłego centrum będzie z pewnością korzystniejszy dla mniejszych przedsiębiorstw, które nie mogą pozwolić sobie na płacenie ogromnych czynszów w najdroższych biurowcach, co wcale nie musi oznaczać utraty stałych klientów czy kłopotów z pozyskaniem nowych. Wiele nowoczesnych dzielnic dynamicznie się rozwija, posiadając doskonałe możliwości komunikacyjne, przez co dotarcie na miejsce nawet dla osoby, która nie zna miasta, nie powinno być najmniejszym problemem. Lokalizacja nie musi być jednak istotnym czynnikiem, co może mieć miejsce chociażby w przypadku tych firm, które działają tylko i wyłącznie za pośrednictwem Internetu lub też tych, które nie są nastawione na osobistą obsługę klienta. Takie lokale będą mogły znajdować się w najróżniejszych częściach miast lub mniejszych miejscowości, głównie przez wzgląd na niższe koszty najmu.

Wiadomo oczywiście, że lokale powinny być dostosowane w pełni do specyfiki prowadzonych działań, głównie dlatego, że jedne firmy będą potrzebowały niewielkiego pomieszczenia, inne z kolei ? zwłaszcza te nastawione na stały rozwój ? będą nieustannie powiększać przestrzeń użytkową. Wiele nowoczesnych biurowców umożliwia wynajęcie pomieszczeń, które można ze sobą swobodnie łączyć i przebudowywać zgodnie z własnymi upodobaniami, co bez wątpienia jest korzystne dla przedsiębiorców nastawionych na zatrudnianie większej liczby pracowników czy też powiększenie własnego zaplecza technologicznego. Innowacyjne zabudowania przyciągają uwagę nie tylko doskonale zaprojektowaną bryłą, ale także funkcjonalną przestrzenią wewnętrzną. Przedsiębiorcy powinni więc zwracać uwagę czy wybrane przez nich lokale są w pełni klimatyzowane, mają niezbędne instalacje i zabezpieczenia. Budynki przekraczające cztery kondygnacje powinny być wyposażone w windy oraz niezbędną liczbę miejsc parkingowych, zarówno dla pracowników, jak i osób z zewnątrz, a także wszelkiego rodzaju zabezpieczenia przeciwpożarowe, wentylacje, alarmy oraz monitoring. Standardem są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, przez co biurowce wyposażane są w poręcze, podjazdy, przestronne windy czy podnośniki. Im bardziej przyjazny klientowi obiekt, tym lepiej, ponieważ w myśl zasady ?jak cię widzą, tak cię piszą?, możliwe jest zbudowanie pozytywnego wizerunku samego siebie oraz własnej działalności.

Jako, że obecnie ogromną wagę przywiązujemy do estetyki, także lokale w których pracujemy powinny odznaczać się schludnością i atrakcyjnym wyglądem, intrygującym i przyciągającym uwagę potencjalnych klientów. Wizerunek lokalu zależy oczywiście od specyfiki przedsięwzięcia, ponieważ inaczej będzie zaaranżowane biuro doradców nieruchomości, a inaczej kawiarnia dla artystów, niemniej jednak podstawą jest atrakcyjność wizualna, która pozwala na stworzenie zarówno klientom, jak i samym pracownikom, miejsca, w którym będą się czuli komfortowo i bezpiecznie. Biuro to wizytówka firmy, dlatego tez w chwili kiedy nie będzie budzić zaufania, przestanie dobrze pełnić swoją funkcję.