Witam

Witam na moim blogu poświęconym, ogólnie mówiąc, światu. Wszystkie artykuły które tu znajdziecie mają za zadanie przybliżyć wam jakąś jego część.

Mam nadzieje, że zgromadzone tu artykuły przydadzą się wam i odnajdziecie w nich potrzebne informacje.

Dziękuje i zapraszam do lektury!

 

 

Energia

Ekologiczne rozwiązania w zakresie pozyskiwania energii oferują coraz atrakcyjniejsze ceny

 a

xenon

 

Xenony

Artykuł przedstawia nowe rozwiązanie w motoryzacji jakim są lampy xenonowe.

 a

 

Nowoczesny webdesign

Poznaj najnowsze trendy w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych.

a

Solary ? zastosowanie, najlepszy wybór i montaż

powierzchnia solarówWspółcześnie coraz większą wagę przywiązuje się do źródeł uzyskiwanej energii cieplnej. Jeżeli chcemy żyć zgodnie ze środowiskiem, musimy znaleźć wspólny cel, dzięki któremu będziemy mogli również zaoszczędzić. Od zawsze mieliśmy dostęp do niewyczerpywalnych źródeł energii, ale dopiero dwudziesty pierwszy wiek pozwolił stworzyć takie techniki ich wykorzystania, które przynoszą nam widoczne i odczuwalne korzyści. Bierzemy bowiem pod uwagę nie tylko oszczędność samych surowców, ale też naszych pieniędzy. Następujące po sobie sezony grzewcze pokazują, że bardzo dużym problemem od jakiegoś czasu jest ocieplenie pomieszczeń mieszkalnych i miejsc użyteczności publicznej. Zarówno gaz, jak i wszelkiego rodzaju piece na rozmaite paliwo, czy to w stanie ciekłym czy stałym, w tym uwielbiane przez nas kominki, zużywają w zadziwiającym tempie opał. Możemy oczywiście wybierać wśród tych najtańszych surowców, ale ich ceny wahają się i trudno byłoby zmieniać cały system ogrzewania w domu ze względu na ceny paliwa w każdym następnym sezonie grzewczym. Nie ulega wątpliwości, że koszty te wzrastają nieustannie, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem okazują się systemy solarne, wykorzystujące niewyczerpalne źródło promieni słonecznych i przetwarzające je na energię w postaci prądu lub ogrzewania wody czy też powietrza w domu.

Solary to tak zwane baterie słoneczne, które umieszczone na zewnątrz, wyłapują energię słońca i za pomocą swojej złożonej struktury i wyposażenia w absorbery przetwarzają ją w ładunek przekazywany innemu nośnikowi, jakim może być woda, glikol lub gaz. Technika ta jest przede wszystkim tania, ponieważ za wykorzystanie promieni słonecznych nie płacimy ani złotówki. Jednak nie ulega wątpliwości, że zakup systemu solarnego i jego montaż wiąże się z poniesieniem sporych kosztów finansowych. Musimy przy tym wiedzieć, że raz wydane przez nas pieniądze, są inwestycją na wiele lat, w zależności od jakości całego układu, jaki zdecydujemy się kupić. Solary występują bowiem w dwóch wariantach. Istnieją kolektory słoneczne płaskie oraz baterie próżniowe. Oprócz nich wyróżniamy również solary skupiające. Pierwsze z nich ? kolektory słoneczne płaskie są najczęściej stosowane dla ogrzania wody i powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych. Są dobrym rozwiązaniem ze względu na ich stosunkowo wyższą trwałości niż solary próżniowo-rurowe. Materiałem, jaki stosuje się w przypadku tych układów jest wełna mineralna. Atutem tego rozwiązania jest trwałość techniki grzewczej przez około dwadzieścia pięć lat. Drugim rodzajem kolektora jest bateria próżniowa. Tego typu rozwiązanie jest bardzo skuteczne, ponieważ izolacje stanowi tutaj próżnia, która uniemożliwia jakikolwiek ruch powietrza, który powoduje straty podczas przewodzenia ciepła. Mankamentem tej techniki jest jednak jej wrażliwość. Ponieważ są bardzo skuteczne, są również droższe, ale i mniej wytrzymałe na niszczące działanie czynników atmosferycznych. Ich trwałość może być krótsza niż w przypadku baterii płaskich. Z kolei kolektory skupiające wyposażone są w dodatkowe zwierciadła, za pomocą których promienie słoneczne są gromadzone w jednym miejscu i przetwarzane w ładunek z większa skutecznością. I w tym przypadku wysoka skuteczność wiąże się z wyższymi kosztami. Jest to spowodowane tym, że aby uzyskać jak najlepsza efektywność zwierciadeł cały system musi poruszać się wraz z ruchem słońca, aby padanie jego promieni było utrzymane pod najlepszym dla działania kolektora kątem.

Bardzo ważnym aspektem, kiedy decydujemy się na solarny system ogrzewania, jest wybór i montaż. Po pierwsze musimy ustalić, ile gotówki jesteśmy w stanie na solary przekazać. Pamiętajmy jednak o tym, że pieniądze powinny zwrócić się w kilku następnych latach użytkowania. Tutaj powinniśmy zwrócić również uwagę na rodzaj baterii. Kolektor słoneczny musi być dostosowany do klimatu, jaki panuje w danym miejscu. W Polsce słońce świeci nieustannie zaledwie przez kilka miesięcy w roku, ale nie znaczy to, że przez resztę roku kalendarzowego, nie uzyskamy żadnej energii. Im lepszy kolektor słoneczny, bardziej skuteczny i precyzyjniej zamontowany w odpowiednim miejscu, tym lepsze rezultaty jesteśmy w stanie uzyskać. Solary przynoszą ciepło zarówno w porze zimowej, jak i letniej, ale najbardziej skuteczne są w naszym klimacie kolektory rurowo-próżniowe. Solary te są jednak stosunkowo mniej trwałe. Ich wydajność jest mniejsza, ponieważ narażone na działanie skoków temperatury, zimnego wiatru, deszczu, śniegu i gradu, mogą pracować krócej niż kolektory płaskie.zamontowane solary

Dla osób, które decydują się montaż kolektorów słonecznych na własnej posiadłości, oferowane jest wsparcie finansowe w postaci dotacji. Niedawno narodził się pomysł stworzenia programu wspierającego tego typu działania, które dążą do stosowania rozwiązań przyjaznych środowisku. Kolektory słoneczne są coraz częściej stosowane w miejscach, w których dostęp do przepływu prądu jest ograniczony lub minimalny. Ale program wspiera stosowanie nowoczesnych technik ekologicznych nie tylko przez osoby, które nie mają dostępu do prądu. Zasila on budżet na solary również dla tych, którzy chcą zmienić styl życia i decydują się na tanie i przyjazne środowisku ogrzewanie. Wyłączeni z programu są jednak ci, którzy podłączeni są do sieci cieplnych. Wsparcie uzyskujemy z państwowego funduszu, który działa na rzecz środowiska. Dotacje można uzyskać w wysokości czterdziestu pięciu procent inwestycji. Należy w pierwszej kolejności wybrać konkretny kolektor i zwrócić się z wnioskiem do odpowiedniego banku objętego programem. Wsparcie tego typu organizacji jest bardzo ważne, by zachęcić osoby prywatne do zakładania baterii słonecznych w swoich domach i nie tylko. Solary są bowiem stosowane zarówno w mieszkaniach, jak i zasilają urządzenia drobne, takie jak kamery, oświetlane banery reklamowe, alarmy i wiele innych. Na stronie firmy SJSgroup można przejrzeć różnorodne modele solarów i sprawdzić, jakimi parametrami cechują się określone urządzenia.Kolektory są wynalazkiem dwudziestego pierwszego wieku, pozwalając nam poprawiać jakość życia bez szkód dla środowiska.