Witam

Witam na moim blogu poświęconym, ogólnie mówiąc, światu. Wszystkie artykuły które tu znajdziecie mają za zadanie przybliżyć wam jakąś jego część.

Mam nadzieje, że zgromadzone tu artykuły przydadzą się wam i odnajdziecie w nich potrzebne informacje.

Dziękuje i zapraszam do lektury!

 

 

Energia

Ekologiczne rozwiązania w zakresie pozyskiwania energii oferują coraz atrakcyjniejsze ceny

 a

xenon

 

Xenony

Artykuł przedstawia nowe rozwiązanie w motoryzacji jakim są lampy xenonowe.

 a

 

Nowoczesny webdesign

Poznaj najnowsze trendy w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych.

a

Żurawie - wykorzystanie w przemyśle

 

ŻurawieUrządzenia dźwigowe to maszyny przeznaczone do pracy o szerokim zasięgu na placu budowy i nie tylko. W czasach szybkiego postępu technicznego trudno wyobrazić sobie życie bez ich pomocy. Przy budowie dużych osiedli mieszkaniowych, wysokich biurowców, dróg, mostów i autostrad, to one wykonują większość zadań i pracy.

Ich budowa nie jest skomplikowana. Żurawie składają się z kolumny, która zazwyczaj jest obrotową bazą i wysięgnika, który się na niej znajduje. Może mieć on różną konstrukcję i rozciągać swoją długość do kilkunastu metrów. Wysięgnik jest natomiast zakończony cięgnikiem. Żurawie wieżowe, które stosowane są w przemyśle budowlanym przy budowie konstrukcji o bardzo dużej skali, wyglądają nieco inaczej. Ich kolumna składa się z wieży i wychylnego wysięgnika o bardzo dużym zasięgu.

Nasza firma oferuje Państwu najwyższej jakości żurawie obsługujące duże ciężary ładunków dla różnych gałęzi przemysłowych. Urządzenia wykorzystywane w transporcie bliskim składamy z wysokiej wytrzymałości materiałów, aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo na placu budowy. Produkcję maszyn, stosowanych do przenoszenia dużych konstrukcji, opieramy o najwyższą technologią i zastosowanie wysokiej wytrzymałości materiałów. Nasze urządzenia dźwignicowe są wspomagane napędem elektrycznym, hydraulicznym lub pneumatycznym. Dodatkowo oferujemy szeroki wachlarz gotowych produktów o szczególnym zastosowaniu, jak i części zamiennych.

W najważniejszych punktach całej konstrukcji urządzeń dźwigowych zostały one zaprojektowane z całkowitym profesjonalizmem i niesamowitą precyzją. Do cięgnika możliwe jest zainstalowanie określonego osprzętu, który będzie dostosowany do każdego zadania. Tym samym możemy zamontować w żurawiu hak lub chwytak o konkretnej konstrukcji.

Oferujemy również duży wybór chwytaków zarówno dwuszczękowych, trzyszczękowych jak i wieloszczękowych o dowolnej wielkości do zastosowania w przemyśle stoczniowym, górniczym i hutniczym. Do urządzeń dźwignicowych mogą być również przymocowane chwytaki elektromagnetyczne. Cięgniki napędzane są silnikiem o najwyższej wytrzymałości, który gwarantuje bezpieczną i długą pracę całego układu. 

Nasze żurawie są produkowane na zamówienie w postaci dostosowanej do Państwa potrzeb. Oferujemy proste urządzenia dźwignicowe o małej wielkości, napędzane siłą ludzkich mięśni, jak i obszerne manipulatory, które montowane są na samochodach i koparkach. Żurawie samochodowe, zwane inaczej żurawiami samobieżnymi, są montowane na konstrukcji podwozia pojazdu lub urządzenia samojezdnego. Tak jak proste żurawie, składają się one z wyciągarki oraz wysięgnika wychylnego z cięgnikiem. Wyposażone są zazwyczaj w obrotową bazę ? kolumnę, dzięki której możliwa jest manipulacja określonym ładunkiem. Urządzenie to może być wykorzystywane statycznie, na miejscu budowy lub do transportu. Podczas przenoszenia ładunku ciężar spada na urządzenie transportujące, dlatego o ile to możliwe podczas pracy dźwigowej wysuwa się specjalne wsporniki z podwozia.

DźwigWysięgnik urządzenia dźwignicowego jest teleskopowy, a całość jego pracy jest sterowana z określonego stanowiska pracy. Nie wymaga zatem tej samej kontroli i ostrożności, co dawniej. Jednak nawet współcześnie praca przy urządzeniach dźwigowych jest obwarowana szczegółowymi przepisami. Pracodawcy muszą nieustannie przeprowadzać szkolenia dla pracowników, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo. Praca na placu budowy z maszynami i urządzeniami pomocniczymi, takimi jak balansery, chwytaki, przyssawki i żurawie musi być obwarowana ścisłymi regułami. Najważniejsza jest jednak sprawność urządzeń i ich dobra jakość.