Witam

Witam na moim blogu poświęconym, ogólnie mówiąc, światu. Wszystkie artykuły które tu znajdziecie mają za zadanie przybliżyć wam jakąś jego część.

Mam nadzieje, że zgromadzone tu artykuły przydadzą się wam i odnajdziecie w nich potrzebne informacje.

Dziękuje i zapraszam do lektury!

 

 

Energia

Ekologiczne rozwiązania w zakresie pozyskiwania energii oferują coraz atrakcyjniejsze ceny

 a

xenon

 

Xenony

Artykuł przedstawia nowe rozwiązanie w motoryzacji jakim są lampy xenonowe.

 a

 

Nowoczesny webdesign

Poznaj najnowsze trendy w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych.

a

Jak wzmacniać osłabione włosy?

szamponWypadanie włosów jest utrapieniem wielu kobiet i mężczyzn. Na półkach sklepowych pojawiają się dziesiątki produktów posiadających najróżniejsze składy i mające za zadanie wzmocnić cienkie i słabe pasma, jednak nie zawsze szampon przeciw wypadaniu włosów jest w stanie poradzić sobie samodzielnie, bez naszego wsparcia. Okazuje się bowiem, że podczas codziennego procesu pielęgnacji, popełniamy całą masę błędów, które przyczyniają się do pogłębienia nękających nas dolegliwości.

Przede wszystkim troska o pasma rozpoczyna się już na etapie ich rozczesywania. Zapominamy o tym, jak istotne jest prawidłowe czesanie włosów i jak ważne jest dla poprawienia krążenia krwi skóry głowy oraz usunięcia z niej nadmiaru sebum oraz wszelkich zanieczyszczeń powietrza. Powinniśmy zatem rozczesywać nasze kosmyki grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach lub szczotką wykonaną z naturalnych materiałów, a czynność powtarzać rano i wieczorem, powoli i dokładnie, aby ich nie uszkodzić. Unikajmy też raczej silnych preparatów do pielęgnacji pasm, ponieważ wiele z nich posiada w swoich składach alkohol, mający działanie drażniące nie tylko na same pasma, ale i skórę głowy, która może się przesuszać, łuszczyć lub nadmiernie przetłuszczać.

Unikajmy też kosmetyków, których głównym składnikiem jest wysuszająca nafta, najlepszy zatem będzie szampon przeciw wypadaniu włosów pochodzący z laboratoriów znanych marek, takich jak Loreal, Goldwell, Matrix, Wella czy Kerastase. Ze względu na to, że profesjonalne produkty przeznaczone są głównie na użytek zawodowych fryzjerów i stylistów, mają zdecydowanie silniejsze działanie i bogatszy skład, dlatego też specjalistyczny szampon przeciw wypadaniu włosów będzie znacznie lepszy od tego zakupionego w osiedlowym markecie czy popularnej drogerii. Nie zapominajmy także o wzmacnianiu włosów od środka. Niedobory witamin czy brak właściwej ilości mikro i makroelementów osłabiają cały organizm powodując, że jako pierwsze cierpią paznokcie i właśnie włosy. Dlatego też pijmy dużo ilości wody, łykajmy skrzyp polny i wzbogaćmy dietę o zielone warzywa i owoce, a nasze pasma z pewnością odwdzięczą nam się pięknym i zdrowym wyglądem.