Witam

Witam na moim blogu poświęconym, ogólnie mówiąc, światu. Wszystkie artykuły które tu znajdziecie mają za zadanie przybliżyć wam jakąś jego część.

Mam nadzieje, że zgromadzone tu artykuły przydadzą się wam i odnajdziecie w nich potrzebne informacje.

Dziękuje i zapraszam do lektury!

 

 

Energia

Ekologiczne rozwiązania w zakresie pozyskiwania energii oferują coraz atrakcyjniejsze ceny

 a

xenon

 

Xenony

Artykuł przedstawia nowe rozwiązanie w motoryzacji jakim są lampy xenonowe.

 a

 

Nowoczesny webdesign

Poznaj najnowsze trendy w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych.

a

Kosmetyki do włosów

łazienkaSłabe i kruche włosy są zwykle pierwszym sygnałem tego, że w naszym organizmie nie dzieje się najlepiej. Ze względu na to, że zarówno kosmyki, jak i paznokcie rosną zdrowo tylko wtedy, kiedy nasz organizm dostarcza im odpowiedniej ilości witamin oraz mikro i makroelementów, ich brak lub nawet zmniejszona ilość sprawia, że nie są w stanie prawidłowo funkcjonować. Wypadanie pasm spowodowane może być przez szereg najróżniejszych czynników, faktem jest jednak, że problem dotyczy coraz większej ilości ludzi ? przede wszystkim młodych, dlatego też nie powinno się go bagatelizować a skutecznie z nim walczyć. Zanim jednak sięgniemy po szampon przeciw wypadaniu włosów, przyjrzyjmy się bliżej swoim fryzurom i zróbmy gruntowny rachunek sumienia, może się bowiem okazać, że popełniamy wiele błędów pielęgnacyjnych, które sprawiają, że nawet najlepszy i najskuteczniejszy szampon przeciw wypadaniu włosów nie spełnia właściwie swojego zadania.

Zazwyczaj rozróżnia się trzy podstawowe przyczyny wypadania pasm: okresowe wypadanie włosów, wypadanie włosów uwarunkowane genetycznie oraz osłabienie kosmyków spowodowane błędami w pielęgnacji. Sezonowe wypadanie włosów możemy zaobserwować zwykle na przełomach pór roku, jak na przykład wiosną i późną jesienią, kiedy kosmyki są osłabione przez mróz, zimny wiatr czy regularne ukrywanie ich pod wełnianymi czapkami i wystawianie na gwałtowne różnice temperatur lub też kiedy włosy są osłabione kąpielami w słonej morskiej wodzie czy też działaniem szkodliwego promieniowania UV oraz silnego działania promieni słonecznych. Oczywiste jest wtedy, że kosmyki będą słabsze i bardziej kruche, jednak nasze uważne i regularnie przeprowadzane zabiegi pielęgnacyjne, zaopatrzenie się w specjalistyczny szampon przeciw wypadaniu włosów czy też odpowiednie odżywki są w stanie zapanować nad problemem. Czasami też przyczyny okresowego wypadania włosów możemy się doszukiwać w nieprawidłowo zbilansowanej diecie, długotrwałym stresie, gwałtownym odchudzaniu, niedoborze witamin oraz zabiegach operacyjnych.

W przypadku jednak osłabienia pasm wywołanych przez warunki genetyczne, sprawa może okazać się bardziej skomplikowana, a walka z tego typu przypadłością niezwykle trudna i długotrwała. Można do nich zaliczyć przede wszystkim zaburzenia hormonalne, tendencje do łojotoku czy łysienia ? co najczęściej obserwowane jest w przypadku mężczyzn. Najczęściej jednak przyczyn kruchości kosmyków i przerzedzania się fryzur możemy doszukiwać się w popełnianych przez nas błędach pielęgnacyjnych. Nieodpowiednie mycie i rozczesywanie pasm sprawia, że sami przyczyniamy się do powstawania mikrouszkodzeń w strukturze włosa. Na szczęście jednak tego typu procesy są odwracalne, a kosmyki można odbudować, jest to jednak proces długotrwały, wymagający od nas cierpliwości, sumienności i systematyczności. Przede wszystkim powinniśmy sięgnąć po szampon przeciw wypadaniu włosów oraz dopasowaną do niego odżywkę. Najlepiej by było gdyby oba te produkty pochodziły z jednej linii kosmetycznej i były stworzone przez producentów znanych marek. Bardzo często sięgamy po pierwsze lepsze szampony stojące na półkach w naszych drogeriach, kierując się podczas zakupów atrakcyjnością opakowania czy ładnym zapachem.

włosyZe względu na to, że tego typu kosmetyki do włosów kierowane są do szerszego grona odbiorców i mają im nie zaszkodzić w przypadku, kiedy odżywki czy farby były niewłaściwie używane, muszą posiadać w swoich składach mniejsze stężenia ekstraktów z owoców czy innych substancji odżywczych, nierzadko więc okazują się nieskuteczne. Preparaty produkowane na użytek zawodowych stylistów i fryzjerów posiadają zdecydowanie silniejsze działanie, dlatego też kiedy problem z włosami zaczyna się niebezpiecznie nasilać, powinniśmy sięgnąć po kosmetyki najlepszej jakości. Ich regularne działanie z pewnością zatrzyma nękające nas dolegliwości i sprawi, że pasma staną się mocniejsze, zdrowsze i pełne blasku. Oczywiście nie nastąpi to ani po pierwszej aplikacji, ani wtedy, kiedy będziemy nieustannie popełniać te same błędy pielęgnacyjne. Zwróćmy więc uwagę na to, w jaki sposób rozczesujemy czy myjemy włosy. Jest to o tyle ważne, że te dwie czynności są podstawą właściwej troski o fryzury a ich prawidłowe wykonywanie gwarantuje połowę sukcesu w walce z osłabionymi kosmykami. Popadając w rutynę zapominamy także o tym, że czesanie włosów ma za zadanie oczyszczać je z nadmiaru sebum, pozbawiać zanieczyszczeń powietrza i brudu oraz poprawiać krążenie krwi skóry głowy. Rozczesanie kosmyków zapobiega też ich gwałtownemu plątaniu się podczas mycia, dlatego też powinno się powtarzać tę czynność przed każdą aplikacją szamponu.

Nie mniej ważne jest samo mycie głowy, a ze względu na to, że zwykle poświęcamy mu mało uwagi i czasu, włosy stają się słabsze ze względu na to, że gwałtownie je szarpiemy oraz pocieramy. Przed nałożeniem szamponu powinniśmy więc dokładnie zmoczyć pasma letnią wodą ? nigdy zimną czy gorącą, a następnie zaaplikować odpowiednią ilość preparatu myjącego na otwartą dłoń. Nie powinniśmy więc nakładać szamponu bezpośrednio na włosy, ponieważ ich rozprowadzenie będzie trudniejsze a w jego trakcie będziemy szarpać i plątać włosy. Lepiej więc powoli i równomiernie rozłożyć szampon przeciw wypadaniu włosów na całej ich długości oraz delikatnie wmasować go w skórę głowy. Żeby wzmocnić jego działanie powinniśmy też zaopatrzyć się w porządną odżywkę do spłukiwania lub bez spłukiwania ? w zależności od własnych upodobań oraz potrzeb naszych kosmyków. Odżywka nie tylko wzmocni same pasma, ale i zintensyfikuje działania składników odżywczych zawartych w szamponie. Dobrze więc, aby i szampon i odżywka pochodziły z jednej gamy produktów. Nie zapominajmy też o wzmacnianiu naszych organizmów, zadbajmy więc o to, aby nasza dieta była zbilansowana i zawierała jak najwięcej witamin, owoców oraz zielonych warzyw. Brak witaminy E, zwykle odbija się na stanie fryzur sprawiając, że staje się ona słabsza i rzadsza. Jak więc widać, nawet najlepszy szampon przeciw wypadaniu włosów nie zdziała wiele, kiedy nie będziemy przestrzegać podstawowych zasad prawidłowej pielęgnacji i sami nie zatroszczymy się o ich prawidłowy wzrost.